Anykščių menų centras | IšARTi: skulptūros paroda „Žemės druska“. Audrius Liaudanskas 

IšARTi: skulptūros paroda „Žemės druska“. Audrius Liaudanskas

22 Geg IšARTi: skulptūros paroda „Žemės druska“. Audrius Liaudanskas
Print Friendly, PDF & Email

„Išties angelų esu sukūręs daug. Man atrodo, kad kiekvieną globoja angelas. Angelų skulptūrų ciklas – tai mano parodinė tema. Angelų darbai prasidėjo nuo Kryžių kalno, ten radau tokį akmenį, parsivežiau jį, labai ilgai kankinausi, vis nesugalvojau, ką padaryti. Tada gimė „Sparnų džiovintojai“, istorija tokia: seni angelai gyvena aukštai, o jaunesni kaip bitelės skrajoja žemėje ir ant sparnų surenka žmonių ašaras, paskui parskrenda, padžiauna senus sparnus ir su naujais sparnais vėl skrenda į žemę.“ – taip vieną iš savo darbų pristato skulptorius Audrius Liaudanskas, vienas iš šiuo metu Angelų muziejuje-Sakralinio meno centre eksponuojamos skulptūros parodos „Žemės druska“ autorių.

Audrius Liaudanskas / „Sparnų džiovintojai“ – iš ciklo „Angelų darbai“ / bronza, akmuo / 2004

Audrius Liaudanskas gimė 1959 m. Vilniuje. 1971-1976 mokėsi Vilniaus vaikų dailės mokykloje. 1984-1990 studijavo Vilniaus dailės akademijoje, skulptūros katedroje. Nuo 1997 m. jis yra LDS narys, nuo 1994 m. dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje, surengta eilė personalinių parodų įvairiose galerijose. Skulptorius aktyviai dalyvavo bronzos liedinimo simpoziumuose ir parodose, mažosios plastikos parodose. Kūriniams naudoja akmenį, medį, bronzą. Sukūrė nemažai skulptūrų interjerams, taip pat kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ statulėlę.

A. Liaudansko kūrybai būdingi simboliai, alegorijos, siekis išreikšti tautiškumą, nemažai religinių motyvų. Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje jis dirbo restauratoriumi. Skulptorius daugiausia kuria mažosios plastikos darbus iš bronzos. Su kiekvienu darbu autoriui gaila skirtis, tačiau stengiasi daryti, kad nebūtų atsainus daiktas: „Į kiekvieną kūrinį įdėta daugybė energijos, pirščiukais viskas nuzulinta – daug sveikatos atiduota. Su kiekvienu tokiu dideliu darbu netenki savo dalies sveikatos. Skulptoriaus darbas sunkus, mūsų gyvenimas visą laiką dulkėse…“ Darbų skulptorius yra sukūręs jau daugiau nei tūkstantį, daugybė jų pasklidę po visą pasaulį.

Audrius Liaudanskas / „Senasis Palangos tiltas“ – iš ciklo „Angelų darbai“ / bronza, akmuo / 2009

Parodoje „Žemės druska“ pristatomos dvi A. Liaudansko skulptūros: „Sparnų džiovintojai“ (2004) ir „Senasis Palangos tiltas“ (2009) iš ciklo „Angelų darbai“.