Spalio pirmoji – tarptautinė muzikos diena! Paminėti šią dieną kviečiame į Dešimtojo festivalio „Muzikos savaitgaliai Anykščiuose“ uždarymo koncertą!

Šeštadienį (10-01 d.), 17.00 val.  Angelų muziejuje-Sakralinio meno centre skambės koncertas „Epochų kryžkelėje“, kurį atliks talentingas ir charizmatiškas kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“: Laima Šulskutė (fleita), Rolandas Romoslauskas (altas), Sergejus Okruško (fortepijonas)Programoje skambės F.Kuhlau, G. Gershwin, Á. Piazzolla, G. Kuprevičiaus ir F. Latėno kūriniai.

Bilieto kaina 4 Eur.

Bilietais prekiaujama renginio vietoje.

„Vilniaus arsenalas“ – 1986 m. susibūręs ansamblis. Aktyvią koncertinę veiklą pradėjo po metų, atidarius Taikomosios dailės muziejų Vilniuje. Čia ansamblio rengiami koncertai tapo tradiciniai, o pavadinimas buvo susietas su muziejaus patalpomis, kuriose XVI–XVII a. buvo laikomi ginklai.

Ansamblio repertuaras, kurio pagrindą iš pradžių sudarė XVII–XVIII a. kamerinė muzika, ilgainiui plėtėsi, įtraukiant  kūrinius nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinių kompozicijų. 1998 m. „Vilniaus arsenalas“ įrašė pirmą kompaktinę plokštelę „Muzika Lietuvos dailės muziejaus galerijose“.

Pastaruoju metu ansamblis vis dažniau pasirodo šiuolaikiniame amplua, didesnį dėmesį skirdamas XX–XXI a. autoriams. „Vilniaus arsenalui“ ypač reikšminga šiuolaikinė lietuvių muzika, jo iniciatyva gimsta nauji kūriniai. Nuo 2001 m. pradėtas kūrybinis bendradarbiavimas su iškiliausiais nūdienos Lietuvos kompozitoriais O. Balakausku, F. Bajoru, A. Martinaičiu, T. Makačinu, V. Bartuliu, J. Juozapaičiu, M. Urbaičiu, Z. Bružaite ir kitais tęsiasi iki šiol. Nuo 2001 m. ansamblis inicijavo ir atliko daugiau kaip 100 lietuvių kompozitorių premjerų.

2006 m. „Vilniaus arsenalas“ pradėjo įrašinėti kompaktinių plokštelių ciklą „Erdvės ir laiko atspindžiai“, skirtą šiuolaikinei lietuvių kompozitorių kūrybai. 2006–2011 m. išleistos keturios kompaktinės plokštelės su ansamblio inicijuotais šiuolaikinių lietuvių autorių vokaliniais ciklais ir instrumentine muzika, sukurta 2001–2010 m. (įrašyti 25 kūriniai).

Kolektyvas yra daugelio tęstinių projektų, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivalių dalyvis. Aktyviai koncertuoja įvairiuose Lietuvos miestuose, taip pat ir užsienio šalyse.

LAIMA ŠULSKUTĖ (fleita) yra viena kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ įkūrėjų ir ansamblyje groja nuo pat įkūrimo. Po studijų pradėjo aktyvią koncertinę veiklą, paruošė daug koncertinių programų: solo rečitalių, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos su įvairiais kameriniais ansambliais ir kt. L. Šulskutė aktyviai propaguoja šiuolaikinę lietuvių kompozitorių muziką, yra daugelio kūrinių pirmoji atlikėja. Dirba pedagoginį darbą Vilniaus muzikos mokykloje „Lyra“, parengė nemažai fleitininkų, kurie groja įvairiuose orkestruose ir užsiima pedagogine veikla.

ROLANDAS ROMOSLAUSKAS (altas) – yra vienas kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ įkūrėjų ir vadovas. Aktyviai koncertuoti pradėjo iškart po studijų, parengė nemažai solo programų. R. Romoslausko solinės muzikos repertuarą sudaro įvairi muzika nuo senų epochų autorių iki XX a. kompozitorių kūrinių. Atlikėjas ypatingą dėmesį skiria šiuolaikinei lietuvių muzikai. Paruošė naujas solines programas, kuriose skambėjo ir lietuviškos premjeros, inicijuota 12 naujų kūrinių altui ir fortepijonui, 2 koncertai altui ir simfoniniam orkestrui.

SERGEJUS OKRUŠKO (fortepijonas) yra kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ narys nuo 2000 metų, M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso laureatas. Koncertuoja kaip solistas ir kamerinių ansamblių narys, dažnai groja Lietuvoje, ir už jos ribų. Pianisto soliniame repertuare – įvairių epochų kompozitorių kūriniai. Ypatingą dėmesį atlikėjas skiria šiuolaikinei muzikai, kurią skambina ir klavesinu. Didelio susidomėjimo sulaukė pianisto atliktas ir į kompaktinę plokštelę įrašytas XX a. šedevras – P. Hindemitho „Ludus tonalis“. S. Okruško koncertinę veiklą derina su pedagoginiu darbu. Jis yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos fortepijono katedros profesorius.