IX festivalis „Muzikos savaitgaliai Anykščiuose” 2021 m.

 

BIRŽELIO 26 d. 18.00 val. Festivalio atidarymo „FOLKTRIO“ koncertas: Ineta Meduneckytė (vokalas), Jan Maksimovič (saksofonas), Nerijus Bakula (akordeonas). Sakralinio meno centre – Angelų muziejuje (Vilniaus g. 11, Anykščiai)

 „FOLK TRIO“ – tai projektas, kuriame profesionalūs Lietuvos muzikantai subtiliai ir jautriai paliečia lietuvišką folklorą, panardina į gilias senąsias lietuvių liaudies dainas, apipindami jas savitomis, nuoširdžiomis improvizacijomis.

Ineta Meduneckytė, Nerijus Bakula ir Jan Maksimovič susibūrė nuspalvinti seniausius laikus menančias ir mūsų tautos istoriją pasakojančias lietuvių liaudies dainas. Programoje ne tik gerai žinomos, bet ir jau užmirštos, legendas pasakojančios istorijos, kurias dar ne vieną dieną nešiositės širdyje. Senosiose dainose slypi raktas į mūsų pačių sielos gelmes.·

„FOLK TRIO“  koncertai ne tik muzikiniai, bet ir edukaciniai – pasakojama apie lietuvių liaudies dainas, senąsias tradicijas, kurias jau baigiame užmiršti, tačiau primenančias kas esame ir ką nešamės širdyse.

 

LIEPOS 3 d. 19.00 val. Festivalio koncertas „LAV Trio“: Loreta Sungailienė (vokalas), Aistė Bružaitė (kanklės) ir Vytautas Pilibavičius (trombonas). Sakralinio meno centre – Angelų muziejuje (Vilniaus g. 11, Anykščiai)

Kviečiame į IX-ojo festivalio „Muzikos savaitgaliai Anykščiuose“ antrąjį koncertą su ansambliu „LAV Trio + Art“. Naujai susikūręs ansamblis „LAV Trio + Art“ – Loreta Sungailienė (vokalas, tradicinės kanklės), Aistė Bružaitė (koncertinės kanklės), Vytautas Pilibavičius (trombonas, aranžuočių autorius), Artūras Maniušis (perkusija) – inicijuoja lietuviškos tradicinės dainos populiarinimą profesionaliojoje muzikoje. Modernų, įdomų ir patrauklų ansamblio kuriamos ir atliekamos muzikos skambesį lemia neįprastas, iš pirmo žvilgsnio, rodos, nesuderinamų instrumentų – koncertinių kanklių ir trombono – muzikavimas kartu. Dainų kompozicijas apjungia autentišką ir modernesnį folklorinį dainavimą atspindintis balsas, kuris dera prie bendro aksominio sąskambio. Išradingos, charakteringos kūrinių aranžuotės, atskirų atlikėjų improvizacijos bei darnus į vientisą muzikinį audinį susiliejantis jų skambėjimas įkūnija dainą, kuri pasiekia kiekvieno klausytojo širdį – tiek jauno, žingeidaus ieškotojo, tiek subrendusio, išrankaus skonio melomano.

 

LIEPOS 23 d. 20.00 val. Festivalio sakralinės muzikos koncertas „Oratio Dominica. Kiprijonas Bazilikas ir evangeliškosios himnodijos keliai“: Vokalinis ansamblis „Jerycho“ (Lenkija), sakralinės muzikos vokalinė grupė „GŠ ansamblis“ (Lietuva) ir senosios muzikos ansamblis „Morgaine“ (Vokietija, Lenkija, Lietuva). Anykščių Šv. Apaštalo Evangelisto Mato bažnyčioje (Vilniaus g. 8, Anykščiai).

 Kviečiame į IX-ojo festivalio „Muzikos savaitgaliai Anykščiuose“ trečiąjį koncertą. Viešoji koncertinė įstaiga „Banchetto musicale“ pristatys naują ir unikalią sakralinės muzikos programą „Oratio Dominica: Kiprijonas Bazilikas ir evangeliškosios himnodijos keliai“.

Radvilos Juodojo dvaro muzikantas ir kompozitorius Kiprijonas Bazilikas (c.1535–c.1600), Krokuvos universiteto auklėtinis, kurį laiką dirbęs Žygimanto Augusto kanceliarijoje, garsėjo kaip poetas, puikus stilistas ir vertėjas. Visa žinoma Baziliko muzika buvo išleista 1550-ųjų pabaigoje, ją daugiausia sudaro keturbalsiai polifoniniai kūriniai. Šios programos tikslas supažindinti su pamiršta XVI a. giedojimo praktika ir priminti apie vieną svarbiausių to amžiaus mūsų šalies muzikos istorijos asmenybių. Projekto vadovas ir dirigentas Bartosz Izbicki.

 

LIEPOS 24 d. 17.30 val. Festivalio koncertas „Didingieji garsai”: LNF kamerinis ansamblis „Musica Humana“ ir solistai. Anykščių Šv. Apaštalo Evangelisto Mato bažnyčioje (Vilniaus g. 8, Anykščiai).

 Kviečiame į IX-ojo festivalio „Muzikos savaitgaliai Anykščiuose“ ketvirtąjį koncertą „Didingieji garsai“.

Atlikėjai:

LNF kamerinis ansamblis „Musica Humana“.

Solistai: Robertas Beinaris (obojus), Ramunė Grakauskaitė (smuikas), Rūta Tamutytė (violončelė), Donatas Butkevičius (kontrabosas), Gabrielė Abromaitienė (arfa)

Programa:

Johann Sebastian Bach, Rolf Løvland, Vincent Kennedy, Granville Bantock, Giovanni Bottesini, Domenico Zipoli, Clémence de Grandval

 

RUGPJŪČIO 7 d. 17.00 val. Festivalio koncertas „Baltic Duo“: Anna-Liisa Eller (kantelė, Estija) ir Vytautas Kiminius (birbynė, Lietuva). Sakralinio meno centre – Angelų muziejuje (Vilniaus g. 11, Anykščiai).

 Vyks jau penktasis festivalio „Muzikos savaitgaliai Anykščiuose“ koncertas, kurio metu pasirodys egzotiškas duetas, neturintis analogų visame pasaulyje – „Baltic Duo“.

Tai du muzikantai ir du unikalūs nacionaliniai instrumentai – estų styginis instrumentas kanelė, savo išvaizda primenantis lietuviškas kankles, jomis skambins Anna-Liisa Eller, ir gilias tradicijas menantis lietuvių pučiamasis instrumentas – birbynė, kuria gros Vytautas Kiminius.

 

RUGPJŪČIO 27 d. 18.00 val. Festivalio koncertas – fortepijoninis trio „META“: Marija Pranskutė (smuikas), Deividas Dumčius (violončelė) ir Julija Bagdonavičiūtė (fortepijonas). Sakralinio meno centre – Angelų muziejuje (Vilniaus g. 11, Anykščiai).

Fortepijoninis trio „META“:Marija Pranskutė (smuikas), Deividas Dumčius (violončelė), Julija Bagdonavičiūtė (fortepijonas).

Programoje: J. Haydn, A. Pärt, P. Vasks, D. Šostakovič, V. Bartulio kūriniai.

 

RUGSĖJO 12 d. 16.00 val. Festivalio koncertas „Vien tik Piazzolla“: Dalia Dėdinskaitė (smuikas), Gleb Pyšniak (violončelė) ir Tadas Motiečius (akordeonas). Sakralinio meno centre – Angelų muziejuje (Vilniaus g. 11, Anykščiai).

 Koncerte „Vien tik Piazzolla“ skambės rinktiniai Astoro Piazzollos kūriniai. Tai „Metų laikai Buenos Airėse“, kūrinys orginaliai kurtas kaip keturios atskiros kompozicijos. Kaip ir nurodo pavadinimas, šiuo opusu autorius pasakoja apie metų laikus Argentinos sostinėje. „Oblivion“ – vienas populiariausių Á. Piazzollos tango, plačiausiai išgirstas Marco Bellochi filmo apie karalių Henriką IV garso takelyje. „Ave Maria“ specialiai sukurta kitam to paties režisieriaus filmui. „Le Grand Tango“ kompozitorius skyrė violončelininkui Mstislavui Rostropovičiui, kuris ilgus metus į tai dėmesio nekreipė, tačiau vėliau netikėtai liko sužavėtas Á. Piazzollos talentu. Tik po aštuonerių metų jis šį kūrinį atliko viešai, o dar vėliau ir įrašė. „Le Grand Tango“ atskleidžia tikrąją „naujojo tango“ dvasią, kurioje susijungia tradiciniai tango ritmai ir džiazo įkvėptas sinkopavimas.

 

RUGSĖJO 25 d. 21.00 val. Festivalio džiazo muzikos koncertas. Dainiaus Pulausko trio. Sakralinio meno centre – Angelų muziejuje (Vilniaus g. 11, Anykščiai).

 Dainius Pulauskas – fortepijonas, Arman Isojan – kontrabosas, Augustas Baronas – mušamieji.

Dainius Pulauskas – vienas iškiliausių Lietuvos džiazo kūrėjų – pianistas, klavišininkas, išskirtinis grupių lyderis bei savitas kompozitorius. Būtent jo originalios kompozicijos tapo jo vadovaujamų kolektyvų sėkmės garantu, o Dainius Pulauskas Group, su koncertais išmaišę visą pasaulį, pelnytai tituluojami Lietuvos džiazo ambasadoriais.

„Pianistas D. Pulauskas yra neabejotinai vienas įdomiausių Europos fusion džiazo kompozitorių, – rašė kritikas Jan Patterson „Allaboutjazz.com“ tinklapyje (2011 m. spalio 10 d.)

Šiame koncerte Dainius Pulauskas kviečia pasiklausyti akustinio džiazo trio, kuriame kartu groja talentingi jaunesnės kartos džiazo muzikantai Arman Isojan ir Augustas Baronas. Šis trio – tai dar vienas Dainiaus Pulausko suburtas kolektyvas, akustiniais instrumentais kuriantis iškalbingas muzikines erdves, nuspalvintas šiaurietišku santūrumu ir romantizmu. Tai trijų bendraminčių, trijų solistų, trijų individualių asmenybių požiūris į pasaulį, išreikštas muzikine kalba.

Trio atlieka išskirtinai Dainiaus Pulausko kompozicijas, kuriose jaučiamas baltiškas koloritas, savitai naudojamos įvairios išraiskos priemonės, atliekama muzika labai kontrastinga, drąsiai naudojami įvairūs džiazo stiliai, spontaniškos improvizacijos, poliritmika, bet kartu stengiamasi nenutolti nuo akustinio džiazo trio atlikimo standartų.

Dainius Pulauskas įrašė 19 autorinių albumų, tris džiazo siuitas.

Nacionalinis Estijos operos ir baleto teatras 2016 – 2017 metų sezone pastatė šiuolaikinį baletą „Jazz Ballet Club“ pagal autorines D.Pulausko džiazo kompozicijas.

Dainiaus Pulausko veiklą lydi virtinė apdovanojimų: 1998 m. – „Bravo“ apdovanojimas geriausiam Lietuvos džiazo muzikantui (pirmas ir vienintelis teiktas džiazo muzikos atstovui), 1999 m. – tarptautinio „Yesterday Pärnu“ konkurso (Estija) Grand Prix už geriausią Johno Lennono ir Paulo McCartney dainos „Yesterday“ aranžuotę, 2000 m. – Birštono džiazo festivalio Grand Prix; 2001 m. su savo sekstetu Dainius Pulauskas buvo įvertintas Lietuvos muzikų sąjungos „Auksiniu disku“, 2004 m. pelnė Lietuvos instituto apdovanojimą „LT tapatybė“ už Lietuvos džiazo populiarinimą. Už nuopelnus Lietuvos džiazo kultūrai 2010 m. festivalis „Vilnius Jazz“ apdovanojo Dainių Pulauską specialiu prizu. „Kaunas Jazz“ festivalis D.Pulauską apdovanojo specialiuoju prizu „Kaunas Jazz Award“ (2016). 2021 metais D.Pulauskui buvo įteikta Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Kontrabosininkas Armanas Isojanas profesionalią karjerą pradėjo uostamiestyje – grojo Klaipėdos muzikiniame teatre, Jurgio Barakausko diksilende, Kęstučio Sovos kvintete. Muzikantas pasirodo įvairiuose projektuose, dalyvavo beveik visuose Lietuvos džiazo festivaliuose, taip pat „Jazznica 2011” festivalyje Slovakijoje, tarptautiniame projekte „Divercities Grenoble 2012“ Prancūzijoje. 2013 metais Armanas pelnė specialų prizą Vilnius Jazz Young Power konkurse kaip grupių „R.A.D.D.“ ir „Legentet“ bosininkas, o su „R.A.D.D.“ laimėjo pagrindinį konkurso prizą.

Augustas Baronas intensyviai koncertuoti pradėjo dar būdamas moksleivis – su bigbendu „The Magic Time Orchestra“ jis grojo įvairiuose festivaliuose Lietuvoje, Latvijoje, Vokietijoje ir Švedijoje. Baigęs bakalauro studijas Hagos karališkojoje konservatorijoje ir magistro studijas – Amsterdamo konservatorijoje, atlikėjas grįžo su šeima į Lietuvą. Čia jis koncertuoja su žinomais Lietuvos džiazo muzikantais Kęstučiu Vaiginiu, Dmitrijumi Golovanovu, Leonardu Pilkausku, Domu Aleksa, Dominyku Vyšniausku, o užsienyje dažnai pasirodo su italų saksofonininko Claudio Jr De Rosa tarptautiniu džiazo kvartetu. Su šiuo kolektyvu grojo „Nord See Jazz“, Umbrijos ir kitose prestižinėse Europos džiazo scenose.

 

SPALIO 1 d. 17.00 val. Festivalio uždarymo koncertas šeimai „Pasakų sodas”: Kauno styginių kvartetas su aktoriumi Remigijumi Endriukaičiu. Sakralinio meno centre – Angelų muziejuje (Vilniaus g. 11, Anykščiai).

 Kauno styginių kvartetas – Karolina Beinarytė-Palekauskienė (I smuikas), Aistė Mikutytė (II smuikas), Eglė Lapinskė (altas), Saulius Bartulis (violončelė).

Pasakas seks aktorius Remigijus Endriukaitis.

Šioje muzikinėje popietėje kompozitoriaus Vidmanto Bartulio naujos kompozicijos styginių kvartetui įtaigiai padės sukurti nuotaiką bei atmosferą skaitant humoristinę Kazio Borutos apysaką „Jurgio Paketurio klajonės“, kurioje pilna visokių pavojų, melo pasakų, karčių juokų ir linksmų ašarų.

Melų pasakas seks Kauno valstybinio lėlių teatro aktorius Remigijus Endriukaitis, o jas lydės nuotaikinga muzika, atliekama Kauno styginių kvarteto. Šios istorijos apie šimtą metų išgyvenusio, bet dar nesugriuvusio, nes iš mažens išmokusio juoktis ir jokiam vargui nepasiduoti Jurgio Paketurio klajones bus įdomios ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams bei seneliams!