Anykščių menų centras | R.P.Vanago knygos pristatymas Rudolfo Baraniko 100-mečiui paminėti 

R.P.Vanago knygos pristatymas Rudolfo Baraniko 100-mečiui paminėti

16 Lie R.P.Vanago knygos pristatymas Rudolfo Baraniko 100-mečiui paminėti
Print Friendly, PDF & Email

Liepos 25 d., 17 val. Koplyčioje vyko renginys, skirtas dailininko Rudolfo Baraniko 100-osios metinėms paminėti. Buvo pristatytas gausiai iliustruotas Rimanto P. Vanago leidinys ,,Nakties žiemos dangaus elegijos“, kuriame – pasaulinio garso dailininko, netipiško, bet žymiausio Anykščių žydo R. Baraniko gyvenimas ir kūryba.
Renginyje dalyvavo istorikas Gintaras Ražanskas, smuikininkas Borisas Traubas, pianistė Aušra Banaitytė. Dėl pasaulyje siaučiančio viruso į Lietuvą negalėjo atvykti dailininko sūnėnas Ilja Baranikas, bet renginyje sudalyvavo virtualiai – atsiuntė savo įrašą.

Rudolfas Baranikas (1920-1998) – pasaulinio garso dailininkas, mokytojas ir rašytojas.  Pirmasis menininkas, kuris organizavo protestus prieš Vietnamo karą. Žymiausi darbai – „Napalm Elegies“ ir  30-ies  antikarinių paveikslų serija  sukurta nuo 1967 iki 1974. R. Baraniko darbai įtraukti į įvairiausias pasaulines kolekcijas tarp jų MoMa, Niujorke. Dailininko darbai – priskiriami vieniems svarbiausių šeštojo ir sepintojo dešimtmečio  Niujorko mokyklos dailės darbų.

Renginio organizatoriai – Anykščių menų centras, Pasaulio anykštėnų bendrija.
Rėmėjai – LKT, Anykščių rajono savivaldybė, laikraštis ,,Anykšta“