Anykščių menų centras | MUZIKOS SAVAITGALIAI ANYKŠČIUOSE: KONCERTAS „VASAROS DIVERTISMENTAS“. 

MUZIKOS SAVAITGALIAI ANYKŠČIUOSE: KONCERTAS „VASAROS DIVERTISMENTAS“.

28 Rgp MUZIKOS SAVAITGALIAI ANYKŠČIUOSE: KONCERTAS „VASAROS DIVERTISMENTAS“.
Print Friendly, PDF & Email

2020 m. rugpjūčio 28 d. (penktadienį) Sakralinio meno centre  – Angelų muziejuje (Vilniaus g. 11, Anykščiai) vyko VIII festivalio „Muzikos savaitgaliai Anykščiuose“ paskutinis vasaros koncertas „Vasaros divertismentas“ . Atlikėjai kamerinis  ansamblis  „Vilniaus   arsenalas“:

 Laima Šulskutė (fleita)

Rolandas Romoslauskas (altas)

Sergejus Okruško (klavesinas)

Solistė  Aistė Pilibavičiūtė (sopranas)

Kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“ kvietė į koncertą „Vasaros divertismentas“. Gyvenimiško šurmulio apsuptyje klausytojų laukė intriguojantis  susitikimas su žinomais atlikėjais ir laiko patikrinta muzika. Autentiškoje Angelų muziejaus erdvėje skambėjo J. S. Bacho, G. P. Telemanno,  W. A. Mozarto muzikiniai perlai bei lietuvių kompozitoriaus J. Tamulionio  kūrinio premjera.

 

 Kamerinis ansamblis VILNIAUS ARSENALAS

        Susibūręs 1986 m., aktyvią koncertinę veiklą ansamblis pradėjo po metų, atidarius Taikomosios dailės muziejų. Čia ansamblio rengiami koncertai tapo tradiciniais, o jo pavadinimas buvo susietas su muziejaus patalpomis, kuriose XVI–XVII a. buvo laikomi ginklai. 1998 m. įrašė pirmą CD „Muzika Lietuvos dailės muziejaus galerijose“. Kolektyvas yra daugelio tęstinių projektų, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivalių dalyvis. Tai – Pažaislio, „Medvėgalio“, Th. Manno festivaliai, „Muzikos ruduo“, „Marių klavyrai“, „Permainų muzika“, „Iš arti“, „Jauna muzika“, Reinsbergo naujosios muzikos festivalis Vokietijoje ir daugelis kitų. Ansamblis aktyviai koncertuoja ir yra surengęs per 1000 koncertų įvairiuose Lietuvos miestuose, Olandijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje. Dalyvavo Lietuvos nacionalinės televizijos ir radijo laidų įrašuose. Nuo 1998 m. „Vilniaus arsenalas“ įgyvendino nemažai kultūrinių projektų, skirtų muzikos ir kitų menų sąveikoms. Repertuare – kamerinė muzika nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinių kompozicijų. Ansamblis inicijavo ir atliko daugiau kaip 90 lietuvių kompozitorių premjerų. Išleido 4 kompaktines plokšteles iš ciklo „Erdvės ir laiko atspindžiai“, skirto šiuolaikinei lietuvių kompozitorių kūrybai.

 

Festivalį iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba