Anykščių menų centras | Knygos „Palieski angelo sparnu“ pristatymas 

Knygos „Palieski angelo sparnu“ pristatymas

14 Vas Knygos „Palieski angelo sparnu“ pristatymas
Print Friendly, PDF & Email

Vasario 14 dieną Anykščiuose buvo pristatyta knyga „Palieski angelo sparnu“.

Vakaro svečias – anykštėnas, poetas Linas Bitvinskas.

 

Apie autorę:

Deivina Orchidė (Jūratė Gembutienė) – eilių kūrėja, Lietuvos išeivė, gyvenanti Airijoje.

Netikėtai jai kilo mintis įgyvendinti gražų projektą – išleisti eilėraščių ir esė knygą su nuotraukomis „PALIESKI ANGELO SPARNU“.

Tai pirmoji Deivinos Orchidės knyga, bet iki jos atsiradimo (AR išleidimo, pasirodymo) autorė sudalyvavo trečiojo ir ketvirtojo eilių almanachų „Eilėraščio taku“ pristatyme, kuriems skyrė po dešimt eilėraščių.

Dar keli eilėraščiai  ir esė „Motiniška eglės širdis“ buvo įtraukti į kūrybinės raiškos asociacijos „Menų sodas“ paruoštą rinkinį „Kalėdinė giesmė“.

Debiutinė autorės knyga „PALIESKI ANGELO SPARNU“ – ne šiaip eilėraščių rinkinys, ji turi gilią mintį, prasmę ir gražią istoriją.

Idėja rinkiniui „Palieski angelo sparnu“ kilo, sukūrus eiles apie vaikus, sergančius vėžiu, – „MAŽIEJI DIDVYRIAI“.

Rinkiniui yra surinkta apie 97 eilės, 10 esė, 120 nuotraukų ir 55 mintys.

Kad knyga įgautų gyvybės ir spalvų ir kad dar labiau atsiskleistų jos prasmė ir vertė, prie šio projekto buvo pakviesti prisijungti tiek Lietuvos, tiek po visą pasaulį išsibarstę lietuviai fotografai, kurie paaukojo po vieną ar kelias nuotraukas, papuošusias šio rinkinio puslapius.

Kiekvienas knygos puslapis pripildytas jausmų: nuo liūdesio iki džiugesio, nuo gimimo iki išėjimo į praeitį, nuo meilės iki neapykantos, nuo besišypsančių akių iki ašarų.

20 proc. lėšų nuo parduotos knygos bus skirta ne pelno siekiančiai paramos ir labdaros organizacijai „Mamų unija“, kuri rūpinasi ne tik Lietuvos vaikais, sergančiais vėžiu, bet ir jų tėveliais.