„Zen Triušis – tai priminimas šiuolaikiniam žmogui, kad mes atrodome juokingai ir keistai, kai elgiamės kaip zuikiai, visur skubam, bėgam ir būnam baikštūs domestikuoti gyvūnai, kad kartais verta sustoti ir pamedituoti, neskubėti.“ – sako „Zen Triušio“ autorius skulptorius Lukas Šiupšinskas.

„Originali skulptūra atlieta iš bronzos ir stovi Kauno senamiestyje, ji pastatyta 2018 metais. Pirmas jo eskizas buvo nulipdytas 2013 m., kai turėjau sunkų ir stresų perpildytą gyvenimo laikotarpį, kurio metu atsirado poreikis surasti tai atspindintį kūrinį.“ – pasakoja autorius.

Parodoje eksponuojama sumažinta skulptūros kopija (M 1:5). Ji padaryta nuskanavus originalą ir atspausdinus 3D spausdintuvu iš PLA plastiko. Nors dirba klasikinėmis skulptūros raiškos priemonėmis, gamina bronzines, aliuminines skulptūras, bet į savo darbo procesą Lukas įtraukia vis daugiau 3D modeliavimo, spausdinimo ar kitų šiuolaikinių technologijų.

Menininkas šiuo metu dėsto Vilniaus dailės akademijos Kauno Fakultete skulptūros discipliną. Nuo 2016 m. L. Šiupšinskas yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys ir Kauno skulptorių sekcijos pirmininkas. 2016 m. surengta personalinė skulptoriaus paroda „CON:create” galerijoje „Kabinetas“ Kaune. Žemiau skaitykite autoriaus prisistatymą.

Menas mano suvokimu – tai mąstymo būdas ir galimybė artikuliuoti abstrakčias idėjas į asmenines patirtis. Vizualinė literacija / tūrinė raiška mano kūryboje yra įrankiai leidžiantys šioms patirtims rastis ir jomis dalintis. Dirbdamas siekiu archetipų ir kasdienybės sąlyčio dermės, ieškau kolektyvinės sąmonės simbolių išraiškos, kurie persiskaito šiuolaikiniame kontekste.

Mano kūryboje dominuoja siurrealizmas, būdravimo būsena, kai esi kažkur tarp realybės ir pasąmonės. Kūryboje naudojami mitologiniai, paradokso ar animalistiniai elementai veikia ne kaip iliustracija, bet kaip nuoroda, suteikdama kūrinio suvokėjui prasminius atskaitos taškus.

Temos darbuose varijuoja priklausomai nuo situacijos, bet pagrinde koncentruojasi į žmogaus santykį su savo laiku. Darbuose naudoju įvairias meninės raiškos formas, grafiką, fotografiją, animaciją, tačiau dažniausiai kuriama skulptūra, nes ji naikina ribą tarp to kas daiktas „yra“ ir tai ką jis „reiškia“.