Anykščių menų centras | Festivalis „Muzikos savaitgaliai Anykščiuose“ prasidėjo! 

Festivalis „Muzikos savaitgaliai Anykščiuose“ prasidėjo!

22 Bir Festivalis „Muzikos savaitgaliai Anykščiuose“ prasidėjo!
Print Friendly, PDF & Email

JAU SEPTINTĄ KARTĄ ANYKŠČIUOSE!

Birželio 21 d. oficialiai atidarytas jau septintą kartą Anykščiuose vyksiantis festivalis „Muzikos savaitgaliai Anykščiuose“. Šiais metais atidarymo metu Sakralinio meno centre–Angelų muziejuje (Vilniaus g. 11, Anykščiai) koncertavo Folk in Jazz. 

Nuotraukos Anykščių menų centro

„Folkloro džiazas – lietuviškos liaudies dainos džiaze ir klasikoje“ – tai projektas, jungiantis tris svarbiausias Lietuvos muzikos tradicijas: liaudies dainas, klasikinę muziką ir džiazą. Programa, sudaryta iš 12 dainų, pristatys penkių Lietuvos etnografinių regionų – Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos liaudies muziką. Dainosimprovizacijos bus atliekamos derinant klasikinės muzikos ir džiazo stilius bei formas. Specialiai šiam projektui sukurtos džiazo pianisto Leonido Mieldažio aranžuotės ir improvizacijos, išlaikant originalią dainų prasminę formą bei harmoniją.

Programoje skleisis spontaniška ir subtili muzikos interpretacija. Ją kurs vieni ryškiausių naujosios kartos Lietuvos muzikų: smuikininkė Dalia Dėdinskaitė, violončelininkas Gleb Pyšniak, vokalistė Ugnė Bakanauskaitė ir akordeonininkas Tadas Motiečius.

DALIA DĖDINSKAITĖ yra viena ryškiausių jaunos ios kartos Lietuvos smuikininkių, respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė. Nuo 2017 metų – didžiausio pasaulyje muzikos universiteto Vienoje žymaus austrų profesoriaus Christian Altenburger klasės asistente. 2010-aisiais Dalia laimėjo pagrindinį prizą tarptautiniame konkurse Vokietijoje „Violine in Dresden“, po kurio buvo pakviesta atlikti L. van Beethoveno koncertą smuikui prestižiniame festivalyje „Dresdner Musikfestspiele 2012“. D. Dėdinskaitė koncertavo daugelyje Europos valstybių, JAV ir Naujojoje Zelandijoje, griežė solo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, „Dresdner Kappelsolisten“ ir Drezdeno „Carl Maria von Weber“ simfoniniu orkestrais, diriguojant Sauliui Sondeckiui,
Juozui Domarkui, Georgui Mark ir kt.

Dar būdamas 14 metų GLEB PYŠNIAK kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondecki s ) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse: Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje ir daugelyje kitų, pasirodė solo su Maskvos konservatorijos simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Rygos Sinfonietta, Porto simfoniniu orkestrais ir kt. Aukščiausius įvertinimus muzikas pelnė reikšminguose nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose, o 2006 metais už Lietuvos vardo garsinimą G. Pyšniak apdovanojo Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus. Pirmoji mokytoja Tatjana Kuc atvedė violončelininką į muzikinį kelią, kurį vėliau praturtino studijos prof. Rimanto Armono ir prof. Johanneso Meissl klasėse bei susitikimai ir meistriškumo pamokos su Yo-Yo Ma, Mstislavu Rostropovičiumi, Silvija Sondeckiene ir Heinrichu Schiffu.

UGNĖ BAKANAUSKAITĖ, dainininkė, puikiai žinoma Lietuvos džiazo muzikos scenoje. Savo unikaliu tembru, subtilumu bei profesionalumu kerinti ne vieną klausytoją. Turinti LMTA džiazinio dainavimo magistro bei pedagogo diplomus. Šeštus metus dirba Artūro Noviko Džiazo mokykloje vokalo mokytoja. Įvairių tarptautinių masterklasų, konkursų bei festivalių dalyvė bei laureatė, taip pat dėsto VDU džiazo vokalą. LRT televizijos projekte „Talentų ringas“ laimėjo pirmą vietą ir iškovojo Super talento vardą. Tarptautiniame džiazo vokalistų konkurse Jazz Voices 2014 laimėjo antrą vietą. Jėgas ir talentą atiduoda muzikai: tobulina vokalą ir kuria savo muziką. Aktyviai koncertuoja įvairiuose muzikiniuose projektuose. Vienas iš jų – Lietuvoje garsi svingo vokalisčių grupė The Ditties.

Per pastaruosius dešimt metų TADAS MOTIEČIUS pasirodė daugelyje Europos scenų ir festivalių, dalyvavo tarptautiniuose seminaruose ir projektuose. Tadas yra tapęs Karalienės Mortos premijos ir daugiau nei trisdešimties Lietuvos bei kitų šalių tarptautinių konkursų laureatu. Akordeonininkas aktyviai koncertuoja Lietuvoje, įsitraukia į netikėtus projektus, bendradarbiauja su įvairiais kūrėjais. Tadas Motiečius yra vienas ryškiausių jaunosios kartos akordeonininkų. Jis – Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų mokyklos alumnas bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos akordeono klasės meno magistrantas (doc. Raimondo Sviackevičiaus klasėje). Muzikos Tadas mokytis pradėjo gan vėlai – būdamas dešimties. Bet jau po dvejų metų prasidėjo jo konkursinė ir koncertinė veikla. Jaunoj o muz ikant o at l ikimas pas i žymi nuoširdumu ir gaivumu . Šis gabus akordeonininkas, įtaigiai grodamas tiek solo, tiek įvairiuose ansambliuose, atlieka įvairią muziką: nuo klasikos ir modernių, originalių kompozicijų akordeonui – iki lengvosios muzikos ir subtilaus džiazo.