Anykščių menų centras | Turizmo naktis. Filmo „Sapnuoju, kad einu“ peržiūra ir susitikimas su režisieriumi 

Turizmo naktis. Filmo „Sapnuoju, kad einu“ peržiūra ir susitikimas su režisieriumi

22 Rgs Turizmo naktis. Filmo „Sapnuoju, kad einu“ peržiūra ir susitikimas su režisieriumi
Print Friendly, PDF & Email

Turizmo nakties metu, rugsėjo 21 d. Angelų muziejuje–Sakralinio meno centre vyko susitikimas su kino režisieriumi, piligrimu  Jokūbu Viliumi Tūru.

Susitikimo metu buvo rodomas režisieriaus sukurtas dokumentinis filmas „SAPNUOJU, KAD EINU“ 2013 metais pelnęs „SIDABRINĖS GERVĖS“ apdovanojimą kaip geriausias metų pilnametražis dokumentinis filmas.

Nuotraukos Anykščių menų centro

„Sapnuoju, kad einu“ yra kelio filmas, kuriame pagrindinis herojus bando atsakyti į klausimą „kodėl“ jis pėsčiomis išėjo nuo savo namų iki Atlanto vandenyno ir pusei metų paliko žmoną su mažu vaiku. Tai kino dienoraštis apie 4500 km kelionę į save. Tai filmas apie destrukciją, rekonstrukciją, vertybes, mirtį, gyvenimą, neviltį ir tikėjimą. Tai bandymas įrodyti, kad tokia kelionė gali būti prasminga ir kad sau atleisti įmanoma.

Pasiekęs Santiago de Compostelą liepos 25-ąją, sekmadienį, kuomet buvo švenčiama Šv. Jokūbo diena, filmo autorius užfiksavo vieną įspūdingiausių ispanų tautos švenčių. Ką patiria piligrimas išvargusiomis kojomis žengdamas pro Santiago de Compostela katedros vartus ir tradiciškai apkabindamas Šv. Jokūbo statulą? Režisieriui ši kelionė – tai padėkos Dievui ir atgailos kelionė. Su kokiomis mintimis, jausmais ir išgyvenimais kasmet tūkstančiai piligrimų ne vien iš Europos, bet ir Azijos, Amerikos, įveikę bent 100 kilometrų pėsčiomis, traukia į visuotinius Šv. Jokūbo dienos atlaidus?

Filmo video treilerį galima pažiūrėti: https://vimeo.com/34897078 . Filmo trukmė 90 min.

Jokūbas Vilius Tūras yra išleidęs knygą tuo pačiu kaip ir filmas pavadinimu „Sapnuoju, kad einu“, kuri taip pat bus pristatyta ir kurią susitikimo metu bus galima įsigyti.