Anykščių menų centras | Trečiasis festivalio koncertas 

Trečiasis festivalio koncertas

08 Lie Trečiasis festivalio koncertas
Print Friendly, PDF & Email

Liepos 7 d. Angelų muziejuje–Sakralinio meno centre vyko trečiasis festivalio „Muzikos savaitgaliai Anykščiuose“ koncertas. Savo programą pristatė Lithuanian trombone project & Loreta Sungailienė.

 

Lithuanian trombone project – Vytautas Pilibavičius (trombonas), Tomas Karka (trombonas), Remigijus Gumuliauskas (trombonas), Audrius Stasiulis (trombonas), Paulius Batvinis (trombonas) ir Robertas Vilčinskas (perkusija).

 

Nuotraukos Anykščių menų centro

 

Lithuanian trombone project & Loreta Sungailienė – unikalus muzikinis projektas, kurį pristato profesionalių trombonininkų kvintetas, perkusininkas Robertas Vilčinskas ir liaudies dainų atlikėja Loreta Sungailienė. Drąsus kūrybinis eksperimentas pirmą kartą Lietuvoje suskambėjo 2016 m. Birštono džiazo festivalyje (tuomet trombonų kvintetui talkino džiazo vokalistė Girmantė Vaitkutė), o 2018 m. pradžioje prie jo prisijungus žinomai folklorininkei, projektas pasipildė naujomis spalvomis, kompozicijomis ir sulaukė dar daugiau modernaus folkloro mėgėjų dėmesio.

 

Pagrindinis projekto „Lithuanian trombone project & Loreta Sungailienė“ iniciatorius ir daugelio kompozicijų autorius yra trombono virtuozas, dirigentas bei kompozitorius Vytautas Pilibavičius, savo improvizacijomis bei originaliais kūriniais stebinantis klausytojus visoje Europoje. Jo kolegos – „akademiniai“ ir džiazo muzikantai, Lietuvos valstybinio, Nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninių orkestrų artistai, įvairių tarptautinių konkursų laureatai, dalyvaujantys taip pat ir džiazo projektuose. Tai Remigijus Gumuliauskas, Paulius Batvinis, Tomas Karka, Audrius Stasiulis. Įvairiais muzikos instrumentais grojantis ir daug muzikinių stilių įvaldęs atlikėjas Robertas Vilčinskas kompozicijas praturtina išradinga perkusijos žaisme.

 

Etnomuzikologė, televizijos laidų vedėja Loreta Sungailienė žinoma ne tik kaip liaudies dainų tyrinėtoja, atlikėja, bet ir kaip įvairių šiuolaikinio folkloro projektų (Folkšokas, Sutartinės party, ZAP.4 elementai ir kt.) dalyvė: „Mėgstu kūrybinius iššūkius, ypač tuos, kuriuos siūlo muzikos profesionalai. Šis projektas man vienas brangiausių, nes ir pati dalyvavau jo kūrime – siūliau man patinkančias liaudies dainas, mačiau ir girdėjau, kaip gimsta jų aranžuotės. Vienos gražiausių žemaičių dainų „Pjuovė lonkuoj šėina“ kompozicija buvo sukurta valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo dieną. Jautru ir prasminga.“

 

Projekto „Lithuanian trombone project & Loreta Sungailienė“ programoje skamba originalios Vytauto Pilibavičiaus kompozicijos ir jo bei Jievaro Jasinskio aranžuotos lietuvių liaudies dainos – kalendorinės, darbo, šeimos, karo dainos iš įvairių Lietuvos regionų. Kūriniuose dera jautri liaudies dainos poetika, vingri melodika ir moderni džiazinė harmonija, autentiškai stilistikai artimas dainos atlikimas, improvizuojant liaudies dainų temomis ir meistriškos džiazo bei šiuolaikinės muzikos interpretacijos.

 

„Lithuanian trombone project & Loreta Sungailienė“ – dar vienas šiuolaikinis žvilgsnis į folklorą ir kartu naujas puslapis Lietuvos trombonų muzikos istorijoje.