Anykščių menų centras | Teatralizuotas koncertas „Apie žvėris ir žmones“ 

Teatralizuotas koncertas „Apie žvėris ir žmones“

20 Gru Teatralizuotas koncertas „Apie žvėris ir žmones“
Print Friendly, PDF & Email

Gruodžio 19 d. Angelų muziejuje–Sakralinio meno centre skambėjo kompozitoriaus Antano Kučinsko muzikėčios pagal Kristijoną Donelaitį „Apie žvėris ir žmones“. Jas atliko aktorius Andrius Bialobžeskis (skaitovas), kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“: Laima Šulskutė (fleita), Rolandas Romoslauskas (altas), Sergejus Okruško (klavesinas), Oliveris Ramonas (kontrabosas), Saulius Auglys (mušamieji). Po koncerto vyko susitikimas su kūrėjais – kompozitoriumi Antanu Kučinsku ir režisiere Birute Mar.

 

Nuotraukos Anykščių menų centro

 

 

 

„Apie žvėris ir žmones“ – tai teatralizuotas muzikinis kūrinys, kuris žanriškai galėtų būti įvardinamas kaip muzikėčios (muzikinės pasakėčios). Literatūrinei šio sumanymo inspiracijai pasitarnavo Kristijono Donelaičio pasakėčios, kurios nepelnytai šiandien užgožtos Metų. Pasitelkęs modernią muzikos kalbą kompozitorius siekia naujai pažvelgti į K. Donelaičio pasakėčias, traktuojant jas ne kaip istorinį artefaktą, o kaip paradoksaliai drąsią ir aktualią mūsų laikams medžiagą. Kiekvieną muzikėčią užbaigia moralai – aktoriaus monologai. Visą kūrinį įrėmina intordukcija ir koda, kurioje panaudota video projekcija su dailininko Giambattista della Porta (1535 – 1615) piešiniais.

 

Kompozitorius Antanas Kučinskas (g.1968 m.) – Ukmergės muzikos mokyklos absolventas, šiuo metu Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, daugybės kamerinių, orkestrinių kūrinių bei muzikos dramos spektakliams autorius.

 

Koncerto rengėjas – vš. į. Naujosios muzikos komunikacijos centras.

 

Rėmėjas – Lietuvos kultūros ministerija (Kultūrinės veiklos programa).