Tarptautinis Anykščių pasakojimo festivalis „Sekas“

12 Lap Tarptautinis Anykščių pasakojimo festivalis „Sekas“
Print Friendly, PDF & Email

Lapkričio 30 – gruodžio 3 d. Anykščiuose vyks tarptautinis Anykščių pasakojimo festivalis „SEKAS“.

 

„SEKAS“ –  pirmasis Lietuvoje tarptautinis pasakojimo festivalis. Festivalio renginiai pasklis po visas Anykščių miesto kultūros erdves.

 

Visi renginiai nemokamai su išankstine registracija pasakojis@gmail.com

 

Gruodžio 2 d. renginiai  „PASAKOJIS“

 

Kaip Adomas raudonoje dykumoje grojančio fakelo ieškojo

 

Interaktyvi muzikinė pasaka

13 val. | Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje

Trukmė: 1 val.

 

Skirta vaikams, bet rekomenduojama ir labai rimtiems žmonėms.

 

Adomas, susapnavęs keistą sapną, lėktuvais ir laivais išvyko į raudonąją dykumą ieškoti grojančio fakelo. Paskutinėmis mus pasiekusiomis naujienomis, ten, kur jis dabar yra, saulėtekiai trunka šešias valandas, o saulėlydžiai tik dvi, mat artėja karščiausias metų laikotarpis – žiema. Paskutiniame Adomo laiške rašoma, jog dykumos smėlis ir taip jau toks karštas, kad plastikines basutes teko pakeisti į medines ir laiko ieškojimams liko visai nedaug. Bet jei ir nepavyktų surasti grojančio fakelo, jis vie tiek grįš į Lietuvą ir, gruodžio 2 dieną Anykščiuose, pasakotojų susibūrime, papasakos viską, kas jam nutiko.

 

Pasakoja pietietiškos muzikos importuotojas Lietuvoje, grupės Parranda Polar armonikierius ir vokalistas Adomas Koreniukas.

 

Advento  vainikas – sakmių ir pasakų pynė

 

Sakmių ir pasakų programa

14 val. | Angelų muziejuje

Trukmė: 45 min.

 

Skirta visai šeimai

 

Adventas nuo seno buvo metas, suburiantis visas šeimų ar kaimynijų kartas į pasakojimų Išmintimi apšviestus ilgus žiemos vakarojimus. Šio meto tautosaka pateikia gausybę etiologinių sakmių, pasakojančių pasaulio sutvėrimo vaizdinius, atsakančius į amžinus mažųjų klausinėjimus kodėl, iš kur… Prie jų šliejamos pasakos suaugusiems apie pagrindinius žmonių sambūvio principus.

 

Pasakas seka folkloro tyrėja ir pasakotoja, etnologė Gražina Kadžytė.

 

Išsibarsčiusios  istorijos

 

Karpinių dirbtuvėlės

15 val. | Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje

Skirta 4 – 9 metų vaikams, dalyvavimas su tėveliais.

 

Dirbtuvėlėse karpysime, pjaustinėsime, klijuosime iš popieriaus savo mylimus ar susigalvotus personažus. Leisime jiems nugyventi savas istorijas, pilnas pasakiškų nuotykių. Mokysimės susikurti mažąją sceną savo namuose, kad jaukūs, pilni prietemų vakarai šeimos rate taptų dar stebuklingesni.

 

Veda dailininkė Lina Timukaitė.

 

Už devynių marių

 

Pasakojimo dirbtuvės vaikams

15 val. | Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje

Trukmė: 2 val.

 

Skirta 10 – 12 metų vaikams

 

Pasakojimo dirbtuvių metu vaikai, žaisdami išmoks atpažinti istorijas kasdienybėje ir atsakys sau į klausimą, kur slepiasi istorijos? Atradę istorijas namuose ir svečiuose, jie mokysis jas kurti ir susipažins su istorijų ingredientais. Ko reikia istorijai, kad ji būtų tikra istorija? Kas daro istoriją įdomia, o kas ją paverčia nuobodžia? Radę atsakymus į šiuos klausimus, vaikai, pritaikydami naujas žinias, grupėse kurs istorijas ir vėliau jas pasakos vieni kitiems, taip išbandydami save pasakotojų vaidmenyje ir pratęsdami pasakojimo tradiciją Lietuvoje.

 

Veda pasakotoja Milda Varnauskaitė.

 

Slibinariumas

 

Mitinių būtybių laboratorija

15 val. | Angelų muziejuje

Trukmė: 1 val.

 

Skirta 9 – 12 metų vaikams

 

Dirstelsime į paslaptingą mitinių būtybių gyvenimą škotiškose ir lietuviškose pasakose. Susikursime savo mitinę būtybę, suteiksime jai išvaizdą, vardą,veikimo erdvę ir magiškų galių.

 

Veda pasakotoja Daiva Ivanauskaitė.