Anykščių menų centras | Metalo skulptoriaus Jono Žuko knygos ir naujausio kūrinio pristatymas 

Metalo skulptoriaus Jono Žuko knygos ir naujausio kūrinio pristatymas

16 Spa Metalo skulptoriaus Jono Žuko knygos ir naujausio kūrinio pristatymas
Print Friendly, PDF & Email

Spalio 14 d. Anykščių koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre vyko knygos „Metalo skulptorius Jonas Žukas“ sutiktuvės ir naujausio meno kūrinio pristatymas. 

 

Šeštadienio popietę Anykščių koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre buvo pagerbtas vienintelis Anykščių krašte gyvenantis ir kuriantis medalininkas Jonas Žukas. Menininko bičiuliai, susirinkę į Anykščius kone iš visos Lietuvos, pagarbiai atvertė ką tik Anykščių menų centro ir Pasaulio anykštėnų bendrijos išleistą albumą „Metalo skulptorius Jonas Žukas“.

 

Visą straipsnį skaitykite nuorodoje

 

Nuotraukos Anykščių menų centro

 

 

Mokydamasis J. Žukas 1960–1963 m. griežė altu Kauno muzikinio teatro orkestre.

 

1963–1972 m. jis gyveno, mokėsi ir dirbo Vilniuje. 1963–1968 m. studijavo Lietuvos konservatorijoje (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija), įgijo orkestro artisto išsilavinimą. Studijuodamas ir baigęs studijas 1963–1972 m. J. Žukas griežė altu Lietuvos filharmonijos simfoniniame orkestre, koncertavo ir su kameriniais kolektyvais.

 

Studijuodamas muziką ir grodamas orkestre, J. Žukas nuolat lankė Vilniuje rengiamas meno parodas, ypač domėjosi kūriniais iš metalo. Nuo 1965 m. jis savarankiškai praktikavosi juvelyrikos srityje, įvaldė kalinėjimo, liejimo, filigrano, granuliacijos technologijas, nuo 1967 m. su savo metalo kūriniais pradėjo dalyvauti dailės parodose.

 

Nuo 1972 m. iki šiol J. Žukas gyvena ir kuria Mikieriuose (Anykščių r.).

 

1972–1977 m. jis dirbo dailininku apipavidalintoju pagal individualias sutartis, vertėsi iš žemės ūkio veiklos pajamų. Šiuo laikotarpiu jis buvo sovietinio saugumo pareigūnų stebimas kaip netipiško gyvenimo būdo menininkas.

 

1977–1980 m. jis įrengė meninio apipavidalinimo dirbtuves naujuose Anykščių kultūros rūmuose ir ten dirbo dailininku apipavidalintoju, vadovavo dirbtuvių kolektyvui. 1980–1982 m. J. Žukas dirbo Kupiškio kultūros namų dailininku apipavidalintoju jo veiklai įrengtose dirbtuvėse Šimonyse (Kupiškio r.).

 

Siekdamas įgyti menininko išsilavinimą, 1981–1982 m. J. Žukas neakivaizdžiai studijavo dizainą ir apipavidalinimą Maskvos (Rusija) Meno institute. Bičiulio skulptoriaus Kazimiero Karaliaus paragintas, studijas metė, kad neprarastų savitos kūrybinės manieros.

 

Šaltinis ir daugiau informacijos čia.