Anykščių menų centras | Koplyčioje atidaryta Gvido Latako tapybos ir medalio meno paroda „Riterio sapnas“ 

Koplyčioje atidaryta Gvido Latako tapybos ir medalio meno paroda „Riterio sapnas“

30 Rgs Koplyčioje atidaryta Gvido Latako tapybos ir medalio meno paroda „Riterio sapnas“
Print Friendly, PDF & Email

Rugsėjo 28 d. Koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre atidaryta Gvido Latako tapybos ir medalio meno parodos „Riterio sapnas atidarymas. Vyko kūrybinės dirbtuvės su menininku. Paroda veiks iki spalio 20 d. 

Skambėjo Gvido Latako eilės. Koncertavos džiazo duetas Jan Maksimovič (saksofonas) ir Dmitrij Golovanov (fortepijonas).

Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.

Nuotraukos Anykščių menų centro ir Petro Vaičiulio

Gvidas Latakas – poetas, dailininkas. Gimė 1972 06 01 Telšiuose.

Nuo 1998 m. gyvena Kaune. 1990-1995 m. Telšių aukštesniojoje taikomosios dailės mokykloje įgijo juvelyro specialybę, vėliau 2003 m. baigė tapybos bakalauro, o 2006 m. tapybos magistro studijas Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakultete. Nuo 1997 m. aktyviai dalyvauja meno parodose. Poeziją pradėjo kurti 1998 m., ją publikavo kultūrinėje spaudoje („Nemunas“, „Šiaurės Atėnai“). Dirba pedagoginį darbą, parodose dalyvauja nuo 1997 m. Šiuo metu dėsto tapybą vaikams ir suaugusiems Kauno tautinės kultūros centre. Nuo 2009 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys.

Lietuvos rašytojų sąjungos narys – nuo 2013 m.

Plačiau skaitykite –>> čia

Jan Maksimovič – saksofonininkas, kompozitorius, pedagogas, grupių lyderis. Pagarsėjęs perfekcionistas ir polistilistinės raiškos meistras, pranokęs savo kartos džiazo muzikus, šiandien vardijamas tarp pačių ryškiausių Lietuvos džiazo kūrėjų. Jis išsiskiria emocionaliu ir brandžiu muzikavimu, nepaprasta kūrybine energija, atidumu kiekvienai skambesio detalei ir sykiu puikiu visumos pojūčiu. Lietuvos džiazo scenoje pasirodęs 1996 metais, nuo to laiko jis muzikavo su garsiausiais Lietuvos džiazo kūrėjais. 2002 m. Janas Maksimovičius debiutavo kaip lyderis ir kompozitorius ir nuo to laiko daugiausia muzikuoja su savo grupėmis: trio, kvartetu, kvintetu „Riot“. Jis taip pat groja solo ir su akademinės muzikos atlikėjais.

Dmitrij Golovanov – klavišinių virtuozas, puikiai valdantis ir akustinį fortepijoną, ir elektroninius instrumentus; jam nesvetimi modernūs skambesiai ir technologijos. Sparčiai progresuojantis pianistas – universalus ir techniškas, konstruktyvus ir kartu emocionalus. Susipažinęs su turtinga džiazo praeitimi, muzikas kuria savo stilių, kuriuo jis pasirodo tiek kaip mąslus kūrėjas, tiek kaip tikras šmaikštuolis. Dmitrijus Golovanovas groja įvairų repertuarą – nuo džiazo klasikos iki originalaus creative. Jau penkiolika metų pianistas aktyviai dalyvauja Lietuvos džiazo gyvenime, muzikuodamas su ryškiausiais šalies džiazo atlikėjais.

Šaltiniai: https://www.mic.lt/lt/baze/dziazas/kompozitoriai-atlikejai/maksimowicz/ ir https://www.mic.lt/lt/baze/dziazas/kompozitoriai-atlikejai/golovanov/