Anykščių menų centras | Koplyčios kieme skulptūros paroda „Geležies žaismas“ atidarymas. Leonas Strioga 

Koplyčios kieme skulptūros paroda „Geležies žaismas“ atidarymas. Leonas Strioga

15 Bir Koplyčios kieme skulptūros paroda „Geležies žaismas“ atidarymas. Leonas Strioga
Print Friendly, PDF & Email

Birželio 12 d. Anykščių koplyčios kieme atidaryta paroda ,,Geležies žaismas“, skirta anykštėno, skulptoriaus Leono Striogos 90-ojo jubiliejaus progai. Parodą žinomas skulptorius parengė kartu su sūnumi, taip pat skulptoriumi Aidu Strioga. Parodą padėjo išeksponuoti ir pristatė Darius Straigis. Leono Striogos pagerbti atvyko Anykščių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Dainius Žiogelis, dainą dovanojo Anykščių menų centro direktorius Tomas Tuskenis, ,,savo vyrus“ palaikyti atvyko ir sveikino Dalia Striogienė.
Paroda veiks iki spalio 10 d.
Parodą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.

Monumentaliosios ir kamerinės skulptūros meistras Leonas Strioga nepaliauja stebinti energija ir kūrybingumu.
Jau tapo įprasta, kad menininkas kuria dvasingus „medinukus“, kupinus šilumos ir lietuviškų istorijų iš gilios praeities. Todėl šiek tiek stebina, kad 90-ąjį jubiliejų neseniai atšventęs bene vyriausias Lietuvos skulptorius imasi grubaus rūdimis padengto metalo.


Atlikti savita technika ir iš pirmo žvilgsnio šaltoki kūriniai prabyla pačiomis jautriausiomis temomis, suteikdami kūriniams įvairias formas ir prasmę. Menininkas jautriai išgyvena jį supančią aplinką, įvykius ir tai atspindi kūryboje. Geležinės L. Striogos skulptūros pasakoja įdomiausias istorijas ir perteikia svarbiausias žinias iš praeities ir dabarties.
„ Į karužę “, „Karys“, „Rūpestis“, „Angelas“, „Saulės žirgas“, „Angelas su fleita“, „Saulėtekis“, „Klounas“ ir daugelis kitų, visą kūrėjo gyvenimą brandintų kūrinių atsirado dalyvaujant Leono sūnui Aidui Striogai.

Koplyčios kieme paroda veiks iki 2020 spalio 10 d.

Renginį iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.

Mykolas Archangelas

 

Šaulys

Pasiruošimo darbai: