Anykščių menų centras | Iš ARTi: skulptūros paroda „Žemės druska“. Marius Zavadskis 

Iš ARTi: skulptūros paroda „Žemės druska“. Marius Zavadskis

02 Bir Iš ARTi: skulptūros paroda „Žemės druska“. Marius Zavadskis
Print Friendly, PDF & Email

M. Zavadskis gimė 1979 m. Vilniuje, čia ir gyvena. 1997–2003 m. skulptūros studijos VDA. 2006–2008 m. aspirantūros studijos VDA. Nuo 1998 m. dalyvauja parodose. Nuo 2002 metų dalyvauja grupinėse parodose, tarptautiniuose simpoziumuose, pleneruose, rengia personalines parodas. M. Zavadskis dirba skulptūros, tekstilės, taikomosios grafikos srityse, kuria konceptualias didelio formato skulptūras iš tekstilės, yra dažnas užsienio tarptautinių parodų dalyvis.

M. Zavadskis – ironiškas ir spalvingas jaunesniosios kartos menininkas. Jumoras, ironija, žaidimas dviprasmybėmis. Jis griauna stereotipinę skulptūros sampratą. Kuria ir mažosios plastikos darbuose iš bronzos. Žaisdamas prasmėmis, jis ironiškai kuria keliasluoksnius objektus, kuriuose regima autoriaus nuostata – į nieką nežiūrėti rimtai, drauge priverčiant žiūrovą darbų formose ieškoti sąsajų su laiko realijomis. Autorius geba kurti ir klasikinės skulptūros parafrazes.

Kita svarbi Zavadskio kūrybos sritis – knygų grafika. Jis iliustruoja vadovėlius, kuria žurnalų ir knygų viršelius. Didžiausia menine verte visgi pasižymi Zavadskio kurtos vaikiškos knygos, jo sukurta ir iliustruota knyga „Pirštinė“ buvo įvertinta diplomu knygų vaikams ir jaunimui kategorijoje. Autoriaus piešiniai – šmaikštūs, rodantys gerą anatomijos išmanymą bei puikius piešimo įgūdžius, lengvi ir dekoratyvūs.

Zavadskis – universalus menininkas, reaguojantis į visuomenėje vykstančius procesus ir juos ironiškai reflektuojantis savo kūryboje.

Rugsėjo 1-ąją buvo minimas Seinų vyskupijos 200 metų jubiliejus, prie Vyskupų rūmų atidengtas memorialinis ženklas buvusiam Seinų vyskupui Antanui Baranauskui atminti – Anykščių rajono savivaldybės dovana. Skulptoriaus Mariaus Zavadskio kūrinyje – atverstoje knygoje – įrašytas poemos „Anykščių šilelis“ fragmentas lietuvių ir lenkų kalbomis bei liudijimas apie tai, jog Vyskupų rūmai buvo paskutinioji A. Baranausko veiklos ir gyvenimo vieta.

Parodoje „Žemės druska“ pristatoma M. Zavadskio skulptūra „Metų laikai“ (2011).