Sausio 5 dieną Anykščių koplyčioje (Vilniaus g. 36, Anykščiai) vyko baigiamasis ,,Kalėdų rezidencija 2019 Anykščiai“ koncertas. 
 
Dalyvavo:
MILDA DAUNORAITĖ (fortepijonas)
JUSTINAS MAČYS (fleita)
MANTAUTAS KATINAS (fortepijonas)
TOMAS TUSKENIS (baritonas)
 
Renginio programa:
 
Mantautas Katinas ir Justinas Mačys
Balys Dvarionas (1904-1972) Elegija „Prie ežerėlio“
Ferenc Liszt (1811-1886) Ispaniškoji rapsodija fortepijonui S.254
Pablo de Sarasate (1844-1908) Fantazija G. Bizet operos „Karmen“ motyvais op.25
 
Milda Daunoraitė
Ferenc Liszt (1811-1886) Mephisto Waltz, No.1, S.514
 
Tomas Tuskenis
Stasys Šimkus (1887-1943) „Mergužėle brangi“
Aleksandras Kačanauskas (1882-1959) „Pradalgiuose“
Georges Bizet (1938-1875) Toreodoro kupletai iš operos „Karmen“
 
 
Atlikėjai:
 
MILDA DAUNORAITĖ (fortepijonas)

   Gimusi Anykščiuose, Milda Daunoraitė (g. 2001), šiuo metu mokosi “Purcell“ muzikos mokykloje  Londone,  mokytoja Tessa Nicholson. 8 –nerių Mildą  Michelio Sogny pakvietė į savo „SOS talentų fondo“ meistriškumo kursus ir suteikė  paramą. Tai paskatino Mildą dalyvauti daugybėje koncertų: 2012 m. Batumyje (Sakartvelija); Varšuvoje 2013 m. 13-ojo EMMA pasaulio aukščiausiojo lygio susitikimo Nobelio taikos premijos laureatų proga (Lenkija); festivalyje Aix-en-Provence (Prancūzija) 2014 m.; Amsterdamo „Concertgebouw“ salėje „SOS talentų fondo“ jaunųjų talentų koncerte 2015 ir 2017 m. (Nyderlandai); Ženevoje, JT būstinėje, 2012, 2013, 2015 ir 2017 m. (Šveicarija). Kiekvienais metais Milda turi galimybę pasirodyti kalėdiniame koncerte, Eliziejaus laukuose, Dassault viešbutyje, Paryžiuje. Kai kuriuos iš šių koncertų įrašė ir transliavo „Mezzo“ ir TV5 kanalai daugiau nei 50 šalių.

2018 m. Milda atliko 4-ąjį V. Bacevičiaus koncertą fortepijonui ir orkestrui Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje kartu su Lietuvos filharmonijos simfoniniu orkestru; 2019m. koncertavo Wigmore salėje.

Milda yra daugelio nacionalinių ir tarptautinių pianistų konkursų prizininkė.

2018 m. ji laimėjo I vietą Tarptautiniame Vladimiro Krainevo pianistų konkurse Charkove, Ukrainoje; tarptautiniame konkurse „Muzika be sienų“, (Lietuva) 2010 ir 2015 m. pianistei buvo įteiktas Grand Prix. Ji buvo pakviesta koncertuoti į Frankfurtą, Vokietiją ir „Musikhuset Aarhus“, Danijoje. Milda keturis kartus laimėjo laureato diplomą nacionaliniame ir tarptautiniame Balio Dvariono konkurse, Lietuvoje; 2016 m. ji laimėjo I vietą „PIANALE“ tarptautinėje akademijoje ir konkurse bei buvo apdovanota koncertu Fuldoje, Vokietijoje ir galimybę pasirodyti su orkestru; o 2019 m. laimėjo prizą – pagroti  Ravelio koncertą G-dur su orkestru  karalienės Elžbietos salėje.

 
MANTAUTAS KATINAS (fortepijonas)
           Baigęs Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklą pas pianistą Juozą Rimtenį Šimulyną bei Lietuvos muzikos ir teatro akademiją pas prof. Gražiną Ručytę Landsbergienę ir prof. Veroniką Vitaitę, M. Katinas tęsė studijas Karališkojoje muzikos akademijoje Londone, kur 2009 m. įgijo magistro laipsnį. Čia jis studijavo pas žymią pianistę ir pedagogę Sulamitą Aronovsky, kuri tebevadovauja jam iki šiol. Jo muzikiniam ugdymui įtakos turėjo ir pianistai Vladimiras Krainevas bei Aldona Dvarionaitė.
2010 m. M. Katinas laimėjo pirmąją vietą bei specialųjį „Philomuses“ asociacijos apdovanojimą tarptautiniame „Ile de France“ pianistų konkurse.
          Pastaraisiais metais M. Katinas kviečiamas į festivalius bei kitus menų renginius Prancūzijoje, taip pat į „Philomuses“ asociacijos rengiamus rečitalius Paryžiuje. Jo koncertai sulaukia aukšto publikos įvertinimo ir kitose Europos valstybėse.
 
 
JUSTINAS MAČYS (fleita)
         Justinas Mačys (g.1984) muzikinį kelią pradėjo Raseiniuose, mokytos Astos Nikžentaitienės fleitos klasėje. 1998 m. baigė Panevėžio vaikų muzikos mokyklą, kur jis mokėsi pas Eduardą Mackų. Tais pačiais metais įstojo į Vilniaus konservatoriją studijuoti pas dėstytoją Laimą Šulskutę. 2003 – 2009 metais Justinas studijavo Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje prof. Algirdo Vizgirdos fleitos klasėje, kur įgijo bakalauro, taip pat magistro laipsnius. 2009 – 2010 metais stažavosi Prancūzijoje, Lyono Nacionalinėje Muzikos ir Šokio Konservatorijoje pas prof. Philippe Bernold ir asistentą Julien Beaudiment.
        Keletą kartų jis dalyvavo garsių fleitistų, tokių kaip W. Bennet G. Buorgogne V. Botazzini B. Gisler Haase meistriškumo kursuose. 2008 m. Justinas dalyvavo meistriškumo kursuose Saint – Maur, (Prancūzija), III Convention Francaise De La Flute in memoriam Alain Marion, kuriuos vedė Philippe Bernold.
Justinas Mačys laimėjo 1-ąjį prizą VIII J. Pakalnio jaunųjų atlikėjų konkurse (2000), 2005 m. jis laimėjo I premiją tarptautiniame fleitistų konkurse „Juodkrantė 2005“.
        Kartu su pianiste Julija Sadaunykaite, Tarptautiniame kamerinių ansamblių ir koncertmeisterių konkurse Vilniuje 2010 m., Justinas laimėjo 3-iąją vietą. Justinas Mačys aktyviai dalyvauja Lietuvos muzikiniame gyvenime ne tik kaip solistas, bet ir kaip kamerinės muzikos atlikėjas.
 
TOMAS TUSKENIS (baritonas)
         Muziko kelią pradėjo Anykščių muzikos mokykloje, joje baigė trimito specialybę.
         2003 m. baigė dainavimo studijas Panevėžio konservatorijoje, Romualdo Vešiotos dainavimo klasėje.
         2010 m. – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje magistro studijas, prof. Sigutės Stonytės dainavimo klasėje.
         2007-2011 m. stažavosi Lietuvos Nacionaliniame operos ir baleto teatre Operos studijoje kaip solistas – stažuotojas (vadovas prof. Virgilijus Noreika, dirigentas
Vytautas Viržonis).
         2009 m. stažuojantis operos studijoje debiutavo Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto didžiojoje scenoje G. Donizetti operoje „Meilės Eliksyras“ Belkorė (Belcore) vaidmenyje .
2011 m. Aix en provance mieste, Prancūzijoje dalyvavo „Heandel‘io ir Mozart‘o akademijoje. Tai vienas garsiausių Prancūzijoje vykstančių festivalių.