Anykščių menų centras | Apie mus 

Apie mus

2012 m. įkurtas, Anykščių menų centras jungia į vieningą meno kompleksą Sakralinio meno centrą, Angelų muziejų, Anykščių koplyčią – Pasaulio Anykštėnų kūrybos centrą ir Šv. Mato bažnyčios varpinės bokšte įrengtą apžvalgos aikštelę.

 Angelų muziejus

2010 m. Anykščiuose duris atvėrė pirmasis Lietuvoje Angelų muziejus, kuriam savo sukauptą angelų kolekciją padovanojo kultūrininkė Beatričė Kleizaitė-Vasaris. Jos kolekcijoje 109 angelai: tapybos, grafikos, lietuvių tautodailininkų darbai, senasis liaudies menas. Šiuo metu Angelų muziejus sukaupęs per 300 eksponatų. Rengiami profesionalių menininkų plenerai, kūrybinės dirbtuvės, kurių metu sukurti darbai lieka muziejui. Skelbiama akcija „Dovanok muziejui angelą“.  Muziejuje vyksta susitikimai su menininkais, koncertai, edukaciniai užsiėmimai, tik čia rasite paslaptingą Angelų pašto dėžutę. Juk angelai išpildo visus norus…

 

Plačiau

Sakralinio meno centras

Anykščių parapijai monsinjoras Albertas Talačka paliko savo sukauptą dailės kūrinių kolekciją, asmeninę biblioteką ir archyvą. Nuo 2009 m. liepos 23 d. monsinjoro palikimas saugomas ir eksponuojamas Anykščių sakralinio meno centre.

Plačiau

Apžvalgos aikštelė Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios bokšte

Prieš šimtmetį iškilusi Anykščių Šv. Mato bažnyčia išskirtinė Lietuvoje ne tik savo aukščiu (architekto N. Andrejevo suprojektuota neogotikinė dvibokštė bažnyčia yra aukščiausia Lietuvoje – 79 m), meno kūriniais, bet ir apžvalgos aikštele, įrengta bažnyčios bokšte 33 metrų aukštyje. Užlipus 186 laiptelius galima pasigrožėti nuostabia Anykščių apylinkių panorama, sužinoti bažnyčios ir apžvelgiamų vietovių istoriją.Vasarą aikštelėje yra monoklis, leidžiantis pasigrožėti ir tolimesniais vaizdais.

 

Plačiau

Koplyčia – Pasaulio anykštėnų kūrybos centras 

Netoli Anykščių centro, seno parko apsuptyje, stovi originalus pastatas, darniai jungiantis senosios ir naujosios architektūros bruožus. Tai senųjų Anykščių kapinių Koplyčia – vienas iš keleto pastatų, išlikusių Anykščiuose iš XIX a. vidurio. Koplyčia taip pat ir literatūrinis paminklas, kaip Voruta, Anykščių šilelis, Laimės žiburys – savo apysakoje ,,Vėžys“ ją įamžino garsus Anykščių krašto rašytojas Antanas Žukauskas – Vienuolis.

Šiandien Koplyčioje vyksta koncertai, įvairūs renginiai, organizuojamos profesionalaus meno ir tautodailės parodos. Kaupiamas pasaulio anykštėnų menininkų kūrybos darbų fondas.

 

 

Plačiau