Apie mus

2012 metais Anykščiuose įkurta nauja kultūros įstaiga – Anykščių menų centras. Jis jungia į vieningą meno kompleksą Sakralinio meno centrą, Angelų muziejų, Anykščių koplyčią – Pasaulio Anykštėnų kūrybos centrą ir Šv. Mato bažnyčios varpinės bokšte įrengtą apžvalgos aikštelę. Menų centro pagrindinė veiklos sritis – profesionalaus ir sakralinio meno kaupimas, sklaida ir populiarinimas.

 Angelų muziejus – Sakralinio meno centras

Angelų atvaizdais Beatričė Kleizaitė – Vasaris susidomėjo pirmaisiais metais po sugrįžimo į Lietuvą (1989). Tuomet su J. Ivanauskaite davė interviu „Šiaurės Atėnams“ ir pirmą kartą prabilo apie angelus. Po to Jurga jai padovanojo J. Daniliausko tapytą „Angelą, suklupusį prieš moterį“. Paveikslo dažai dar buvo neišdžiūvę, bet Jurga įtikino savo mokytoją, kad šis kūrinys Beatričei būtinai reikalingas. Antrasis angelas atėjo iš Molėtų. Jaunas, puikus medžio drožėjas, perskaitęs minėtą interviu „Šiaurės Atėnuose“,  išdrožė nuostabiai gražų angelą. Trečiasis angelas – senoji liaudies skulptūrėlė, atkeliavo iš kun. Č. Degučio, kuris tuo metu buvo Kulių klebonas. Paskui angelai pradėjo skristi iš draugų ir pažįstamų. Ypač daug padėjo architektas hab. dr. A. Miškinis iš Kauno..

 

 

Plačiau

Apžvalgos aikštelė Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios bokšte

Prieš šimtmetį iškilusi Anykščių Šv. Mato bažnyčia išskirtinė Lietuvoje ne tik savo aukščiu (architekto N. Andrejevo suprojektuota neogotikinė dvibokštė bažnyčia yra aukščiausia Lietuvoje – 79 m), meno kūriniais, bet ir apžvalgos aikštele, įrengta bažnyčios bokšte 33 metrų aukštyje. Užlipus 186 laiptelius galima pasigrožėti nuostabia Anykščių apylinkių panorama, sužinoti bažnyčios ir apžvelgiamų vietovių istoriją.Vasarą aikštelėje yra monoklis, leidžiantis pasigrožėti ir tolimesniais vaizdais.

Bilieto kaina visiems lankytojams 1,00 EUR

 

Plačiau

Anykščių koplyčia – Pasaulio anykštėnų kūrybos centras 

Netoli Anykščių centro, seno parko apsuptyje, stovi originalus pastatas, darniai jungiantis senosios ir naujosios architektūros bruožus. Tai senųjų Anykščių kapinių Koplyčia – vienas iš keleto pastatų, išlikusių Anykščiuose iš XIX a. vidurio.

 

 

Plačiau