Anykščių menų centras | Anykščių akademijoje svečiavosi Vytautas V. Landsbergis 

Anykščių akademijoje svečiavosi Vytautas V. Landsbergis

14 Geg Anykščių akademijoje svečiavosi Vytautas V. Landsbergis
Print Friendly, PDF & Email

Gegužės 13 d. šį sezoną jau paskutinėje, šventinėje Anykščių akademijos paskaitoje susitikome su rašytoju, poetu, teatro ir kino režisieriumi Vytautu V. Landsbergiu.

„Paprastai viščiukai skaičiuojami rudenį, derlius nuimamas rudenį, o Anykščių akademija rezultatus mato pavasarį“ – baigiamojoje, šventinėje paskaitoje sakė Anykščių akademijos rektorius rašytojas R. P. Vanagas. Šį kartą akademijoje svečiavosi ir savo patirimi dalinosi rašytojas V. V. Landsbergis, šiuo metu gyvenantis netoli Anykščių, Paandrioniškio kaime, sodyboje, vadinamoje Žalčiasaliu. Vytautas papasakojo apie Lietuvoje vykusį partizaninį karą, ir apie tai, kaip tą karą ir tą meilę savo kraštui suvokia dabartiniai vaikai, parodė, kokius filmukus per vasaros stovyklas sukuria jaunieji kino kūrėjai. Džiaugiamės, kad klausytojų gretas tądien papildė ir Debeikių vaikų dienos centro vyresnieji mokiniai.
Taigi, sveikiname Anykščių akademiją pabaigusius studentus ir linkime jums mylėti savo kraštą, pažinti jo istoriją ir didžiuotis jo žmonėmis. Ačiū, kad kartu ėjome šį gražų kelią!“

Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.

Nuotraukos Pasaulio anykštėnų bendrijos