Anykščių menų centras | Anykščių akademijoje Vilma Fiokla Kiurė: ,,Romai: mitai ir šiandienos patirtys“ 

Anykščių akademijoje Vilma Fiokla Kiurė: ,,Romai: mitai ir šiandienos patirtys“

02 Kov Anykščių akademijoje Vilma Fiokla Kiurė: ,,Romai: mitai ir šiandienos patirtys“
Print Friendly, PDF & Email

„Anykščių akademija“, š. m. kovo 2 d. Koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre
Pasaulio anykštėnų bendrija savo gretose jungia po pasaulį ir Lietuvą pasklidusius garsius anykštėnus menininkus, mokslininkus, visuomenės ir kultūros veikėjus – anykštėnus, norinčius ir galinčius pasidalinti savo gyvenimo išmintimi ir veiklos ypatumais. Unikaliame rašytojo R. P. Vanago vadovaujamame projekte „Anykščių akademija“ Anykščių krašto mokiniai ir visi norintys prisijungti turi galimybę studijuoti savo krašto istoriją, įdomybes, susipažinti su iškiliais anykštėnais ir išgirsti jų istorijas.

Septintasis šių mokslo metų „Anykščių akademijos“ susitikimas įvyko su menininke, žmogaus teisių aktyviste Vilma Fiokla Kiure, kuri papasakos apie unikalią patirtį ir beveik dešimtmetį trukusią savanorystę romų tabore. Su kokiais mitais susiduriame kalbėdami apie romus? Ką žinome apie šią tautinę mažumą?

Vilma Fiokla Kiurė – atokiame vienkiemyje Anykščių rajone gyvenanti menininkė ir žmogaus teisių gynėja. Anykštėnai neseniai turėjo galimybę susipažinti su jos kūryba, nes Koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre buvo atidaryta jos tapybos paroda „Kalnai kelmuoti“. Šį kartą menininkė svečiavosi „Anykščių akademijoje“ , ir A. Baranausko pagrindinės mokyklos vaikams bei visiems susirinkusiems papasakojo apie savo patirtį savanoriaujant romų tabore Kirtimuose su romų vaikais. Vilma Fiokla papasakojo apie romų istoriją, mitus ir savo patirtį – kaip pasiekė, jog  remiantis Visuotine žmogaus teisių deklaracija tabore būtų įjungtas vanduo, apie romų gyvenimo kasdienybę – jų klajokliško gyvenimo būdo sąlygotus itin tvarkingus interjerus ir atvirkščiai betvarkę eksterjere, apie aukštesnės klasės šviesesnius romų vaikus, apie tai, kad jų gyvenvietes sudaro 70 proc. vaikai, ir jų bendruomenišką auginimą, apie tai, kodėl kalėjime dažniausiai sėdi moterys, o ne vyrai, ir kodėl vyras yra šeimos galva, bet moteris – jos išlaikytoja. Taip pat daug kam buvo nežinomas  faktas, jog Anykščiuose ir ypač Troškūnuose yra gana didelės romų bendruomenės.

Apie kitus „Anykščių akademijos“ susitikimus – www.facebook.lt/PasaulioAnykštėnai