Anykščių menų centras | „Teatriuko“ spektaklis „Žalia gyva“ 

„Teatriuko“ spektaklis „Žalia gyva“

19 Spa „Teatriuko“ spektaklis „Žalia gyva“
Print Friendly, PDF & Email

Spalio 19 d. Anykščių koplyčioje vyko TEATRO „TEATRIUKAS“ spektaklis istorine tema „ŽALIA GYVA“. Vaidino aktoriai Dalia Mikoliūnaitė ir Žilvinas Ramanauskas. Spektaklio režisierė Agnė Sunklodaitė, scenografė Giedrė Brazytė.
Puiki diena, puikus spektaklis, puikūs aktoriai ir puiki publika 🙂
Lauksime vėl „Teatriuko“ Anykščiuose

 

Žalia gyva – senas vaikų žaidimas. Jį Vilniuje ir apylinkėse žaidė pokario vaikai – bet kuriuo momentu vaikas galėjo ištarti „Žalia gyva“ ir draugas turėjo parodyti prie savo kūno glaudžiamą žalią, gyvą lapą, gėlės žiedą ar pan. Žiema tai buvo nelengva užduotis! Profesionali kūrybinė grupė pasitelkusi nuotraukas, literatūrinę medžiagą (daugiausia naudota G. Mareckaitės knygos „Anapus Vilniaus“ medžiaga), gyvus prisiminimus kūrybiškai ir jautriai sudėliojo originalų scenarijų, kurio veikėjai – įvairių tautybių, įvairių laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. O istorijos – pačios įvairiausios – ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios – tokios, kokia Vilniaus ir visos Lietuvos istorija (iš Vokietijos bėgiais keliaujančio ir ieškančio tėvų berniuko istorija, mergaitės su ožkele, gyvenančios Aušros vartų palėpėje, žydų berniuko Romeno meilės istorija, traukiniai į Sibirą, Baltijos kelias ir kt.).

 

Tai – tarsi gyva istorijos pamoka. Pamoka, skatinanti prisiminti, telktis ir didžiuotis savo tautos istorija.

 

D. Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje Varėnoje spektaklis pripažintas geriausiu 2016 m. spektakliu vaikams.

 

Nuotraukos Anykščių menų centro